#Новини

Офіс президента анонсував доступну іпотеку 5% для сімей з сукупним доходом 20-30 тис. гривень

 

Заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" розповів про умови держпрограми "Українська мрія", у рамках якої планується видача іпотечних кредитів під 5%:

 

"Жодних обмежень, максимально простий і зрозумілий продукт. Є родина, яка заробляє 20-30 тис. грн сукупно. Наше завдання — дати цій родині можливість отримати нову квартиру площею 60-70 кв. м за щомісячний платіж 10 тис. грн: дві кімнати, вітальня і 10 тис. грн на місяць. Все надзвичайно просто, навіть у підрахунках. Вартість квартири — 1,5 млн грн: це 75 тис. грн на рік або 6,25 тис. грн на місяць плюс відсоткова ставка 5% річних. Це буде падаючий платіж: спершу 75 тис. грн на рік, в кінці це буде 0. Тобто якщо порахувати ануїтетно (щомісячні платежі рівними частинами, де спершу переважають відсотки по кредиту, потім тіло кредиту) або падаючим платежем, це буде 3 тис. грн відсотків на місяць. Відповідно — за 10 тис. грн на місяць родина отримує зрозумілий доступний продукт. Буде єдина умова - "білі" доходи."

Державну програму "Українська мрія", яка передбачає кредитування за ставкою 5% річних, планують запустити в січні-березні 2022 року.

Поки ринок нерухомості в очікуванні анонсованої Президентом державної іпотеки під 5%, розповідаємо про діючу програму 7%, якою у нас за рік вже скористалися десятки родин.

Яке житло можна взяти в кредит за програмою?

В рамках програми, кредит можна взяти на готове житло (квартиру або будинок), а також на майнові права в новобудові чи на будівництво власного будинку. При цьому позичальник або члени його родини не повинні мати у власності іншу нерухомість (за виключенням нерухомості на окупованій території). Житло, що будується, має бути прийняте в експлуатацію вже в цьому році. А готові будинки та квартири мали бути введені в експлуатацію не раніше 2018 року.

Площа житла, яке можна придбати в іпотеку за програмою, передбачає певні обмеження — 50 кв.м на сім’ю з 1-2 осіб та по 20 кв.м на кожного наступного члена родини, включаючи неповнолітніх дітей. Клієнт має право купити квартиру більшої площі, але вона не може перевищувати нормативну на 20%. Тобто, сімейна пара може отримати кредит на квартиру площею до 60 кв.м (50 кв.м + 10 кв.м), а родина з однією дитиною має можливість взяти в іпотеку нерухомість з максимальною площею 84 кв.м (70 кв.м + 14 кв.м). Якщо площа вашої майбутньої квартири більша, то ви маєте сплатити надлишкові метри самостійно — разом з першим внеском.

Максимальна вартість житла також обмежена — не більше 2,5 млн грн. А максимальний розмір кредиту не може перевищувати суму в 2 млн грн.

Вимоги до позичальника

Кредитна програма діє тільки для першої купівлі квартири в іпотеку. Ви не зможете скористатися програмою “Іпотека під 7%”, якщо брали участь у іншій іпотечній програмі.

Кожен банк висуває до позичальника власні вимоги. Наприклад, сума першого внеску в різних банках коливається від 15 до 30%.

Клієнти мають довести банку свою платоспроможність: її критерії залежать від конкретного банка-кредитора. Але головна вимога незмінна — позичальник повинен мати офіційний дохід протягом щонайменше півроку. Якщо ви маєте хорошу зарплату, проте працюєте неофіційно — у кредиті вам відмовлять.

Також існує верхня межа офіційного доходу на родину — він не може перевищувати десятикратний розмір місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні (для Києва це 175 530 грн).

Повний перелік вимог до позичальника доступний на офіційному сайті програми.

Перелік документів для заяви на отримання кредиту:

1. Копія паспорта;

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомляли про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

3. Довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) позичальника та членів його родини;

4. Копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

5. Копія свідоцтва про народження дитини/дітей (за наявності);

6. Документи про доходи позичальника та членів його сім’ї за останні шість місяців;

7. Довідка про перебування на квартирному обліку (за наявності);

8. Інші документи відповідно до внутрішніх вимог банка-кредитувальника.

Основні умови кредитування

1. Максимальний термін кредиту — 240 місяців (20 років).

2. У позичальника має бути в наявності перший внесок 15-30%, а також щонайменше 120 000 грн на додаткові платежі — податки, страхування, комісії, тощо. Але є й хороші новини. В рамках нової програми ви можете виплатити кредит достроково без штрафних санкцій з боку банків.

3. Кожен забудовник, що бере участь у програмі, має бути акредитований банком. Банк перевіряє законність будівництва та наявність всіх необхідних дозволів у девелопера. Також, до уваги беруться й попередні проєкти забудовника — в програмі можуть брати участь компанії, які не мають “заморожених” об’єктів.

Також, наш партнер Правекс Банк ексклюзивно для інвесторів Будівельної групи Синергія дає додаткову знижку  -1% на іпотечне кредитування. Тож, якщо ви відповідаєте вимогам програми і бажаєте купити готову квартиру в БГ Синергія за програмою іпотечного кредитування в Правекс Банку, для вас діятиме зменшена ставка — 5,99% річних. Звертайтесь до наших менеджерів, і вони допоможуть вам підготувати документи та подати заявку.

Окрім кредиту, ми можемо запропонувати й інші фінансові інструменти з вигідними умовами — наприклад, купівлю житла у розстрочку терміном до 24 місяців.

Поділитися:
Інші новини
Задати питання онлайн
Замовити зворотній дзвінок