#Парки Ірпіня

Парк «Письменників»

Парк «Письменників» гарне та тематичне місце для відпочинку. Саме він часто слугує музою та ідейним натхненником для сучасних митців. Гуляючи парком кожна людина відчуває атмосферу того письменного запалу, який спонукає щоразу повертатися туди.

Досить часто парк є місцем створення нових літературних шедеврів. Він унікальний тим, що розташований на території Будинку письменників, яка тривалий час була занедбана та недоглянута.

Будинок письменників був створений у 1936 році київським підприємцем Іваном Чоколовим. Завдяки вигідному розташуванню: поблизу річки, тихого ліса та тиші, частими гостями, а потім і жителями стали Андрій Малишко, Володимир Сосюра, Олександр Довженко, Михайло Стельмах та інші. Вважають, що саме у цьому місці вони творили більшість своїх робіт. Незабаром до їх числа приєдналися й інші українські письменники, які також провели певний проміжок свого життя у цьому будинку.

На день міста Ірпеня 30 жовтня 2017 року парк «Письменників» був відреконструйований та відкритий. Саме у 2017 році Ірпінська міська рада разом з Національною спілкою письменників України вирішили здійснити реконструкцію парку. Наразі він знаходиться між вулицями М. Стельмаха та Підгірною.

На території парку ви можете спостерігати:

Скульптури та пам’ятники

Парк «Письменників» має чимало скульптур: декілька гномів, дівчину з пензлем в руках, перо, постать поета, пару закоханих, велосипедиста, чоловіка з парасолькою, відпочиваючого на газоні. Вони слугують прикрасою цієї місцини, деякі відвідувачі вважають їх невід’ємною частиною тематики парка.

Декоративний ставок разом з фонтаном

На території парку облаштований ставок, посеред якого працює фонтан. Саме біля цієї водойми творили українські письменники. Скульптура рибалки додає особливу атмосферу. Купання у ставку заборонено.

Дерев’яні альтанки

У часи володіння будинком київським підприємцем Іваном Чоколовим було
збудовано альтанки. Сучасний вигляд парку неможливо уявити без цих архітектурних споруд. Це своєрідні бесідки, з яких можна насолоджуватися краєвидами, тишею та спокоєм місцевості.

Пішохідні алеї

Особливістю парку є декор пішохідних алей, вздовж яких простягається доглянутий газон та стоять сім скульптур дітей з дерева. Ці діти символізують талант кожної людини. Кожна зі скульптур уособлює майбутніх письменників

Велодоріжки

Велосипедні доріжки мають високий рівень безпечності, адже відокремлені від проїзних частин та не наражають на небезпеку пішоходів. Вони прокладені по всій території та позначені жовтою смугою посередині, тож відвідувачі парку мають змогу кататися довгий час.

Сцена

У такому тематичному та популярному парку, як парк «Письменників», неможливо обійтися без сцени. Зачасту тут влаштовують літературні вечори, де запрошені поети та письменники читають свої твори або вільні вечора, де кожен бажаючий може виступити. Також, організатори влаштовують арт-фестивалі, про які завчасно повідомляють у соціальних мережах. Парк знаходиться під постійною охороною, тому для організації певного заходу, потрібно обов’язково отримати дозвіл на його проведення.

Парк «Письменників» особливе місце, тож не дивно, що саме сюди молоді таланти приходять за натхненням та просто відпочити.

Поділитися:
Задати питання онлайн
Замовити зворотній дзвінок