Залишаємося на зв’язку попри відключення. Звертайтесь у Вайбер або Телеграм +380952227779
#Блог

Мінеральна вата: властивості, види та переваги

Мінеральна вата є одним з найкращих варіантів для утеплення приватного чи багатоквартирного будинку. Основною її перевагою є дуже низька теплопровідність – будинки, утеплені мінеральною ватою, мають мінімальні тепловтрати. Це забезпечує комфорт мешканців не залежно від пори року і температури надворі та значно знижує витрати на опалення. 

Додаткові переваги мінвати:

  • Пожежостійкість

Мінеральна вата – негорючий матеріал, адже має у складі тільки мінеральні компоненти.

  • Безпечність

Відсутність токсичних та радіоактивних речовин. Для виробництва використовується сировина, яка успішно пройшла радіологічний контроль. До того ж, мінвата хімічно інертна, стійка до кислотних та лужних середовищ.

  • Шумоізоляція

Волокниста структура робить мінеральну вату хорошим шумоізолятором. 

  • Довговічність

Мешканці будинків, утеплених мінватою, можуть не перейматися, що з часом теплоізоляція їхнього будинку погіршиться. Мінеральна вата не злежується, не втрачає об’єм та зберігає свої експлуатаційні характеристики протягом 70-100 років.

1

Види мінвати:

В залежності від типу сировини, мінеральна вата поділяється на три види:

1. Шлаковата. Виробляється з доменних шлаків, і має найменший температурний діапазон експлуатації – до 300 °C. Через гірші, у порівнянні з іншими видами, характеристики, шлаковата наразі майже не використовується.

2. Скловата. Має у складі пісок та скловолокно. Це міцний та гнучкий матеріал, що має високі теплоізоляційні властивості. Використовується в температурному діапазоні від -60 до +450 °C. Робота зі скловатою вимагає обережності, потрібно працювати в захисних окулярах та рукавицях.

3. Кам’яна вата. В якості сировини для її виробництва використовуються тверді гірські породи магматичного походження. Здебільшого це базальт чи інші мінерали габро-базальтової групи. Кам’яна вата є найбільш термостійким видом мінеральної вати, адже  витримує температурний діапазон від -190 до +700 °C. Для утеплення житлових комплексів Синергія, ми найчастіше використовуємо саме базальтову вату. 

Щільність мінеральної вати варіюється від 30 до 200+ кг/м3. Цей показник впливає на те, для утеплення яких поверхонь буде використана мінвата. Наприклад, для утеплення зовнішніх стін будинків потрібна більш щільна, а отже дорожча, мінеральна вата, яку можна використовувати під оздоблення декоративною штукатуркою.

2

Мінеральна вата виробляється у вигляді рулонів, плит та сендвіч-панелей. Гнучка структура мінвати дає можливість утеплювати як рівні, так і криві поверхні. Її використовують для теплоізоляції фасадів, даху, підлоги, горища, а також для захисту обладнання та труб.

Кам’яна вата зберігатиме свої виняткові характеристики тільки за умов правильного монтажа. Для того, аби забезпечити 100% ефективність теплоізоляції, потрібно захистити мінеральну вату за допомогою спеціальної паро- та гідроізолюючої плівки.

Мінвата доволі дорога, але завдяки винятковим експлуатаційним характеристикам, перевершує інші утеплювачі в кілька разів. Тож, це розумний вибір для тих, хто хоче жити в якісному помешканні, і насолоджуватись комфортом довгі роки.

 

Поділитися:
Інші новини
Задати питання онлайн
Замовити зворотній дзвінок