Залишаємося на зв’язку попри відключення. Звертайтесь у Вайбер або Телеграм +380952227779
#ЗМІ про нас

Ігор Оверко: «Для багатьох компаній перша хвиля коронакризи стала фатальною. Але не для «Синергії»

 

Все змішалося цього року: вірус, виборча кампанія, економічна криза, яка в першу чергу масштабно зачепила ринок новобудов. З генеральним директором будівельної групи «Синергія» Ігорем Оверком ми змогли поговорити на усі ці теми. Як компанії вдалося у скрутний час наростити продуктивність і підтримати медицину; чому Ігор відмовився від передвиборчої гонки і як впливає депутатське посвідчення на бізнес – читайте у нашому інтерв’ю.

- В Україні завершилася бурхлива передвиборча гонка. У попередньому скликанні ви були депутатом однієї з місцевих рад у Київській області. Однак цього року участі у виборах не взяли. Чому балотувалися 5 років тому і з яких причин не пішли на вибори тепер?

- Так, в останньому скликанні я справді працював в Ірпінській міській раді та представляв інтереси мешканців мого округу. Мій депутатський період був продуктивний для Ірпеня. Але тепер я вирішив більшу увагу приділити власній справі – розвивати компанію «Синергія», яка є одним з лідерів будівельного ринку на Київщині. Ми хочемо й надалі покращувати наші результати. Скажу так – я не пішов на вибори і вважаю це перемогою (посміхається – ред.)

- Але саме статус депутата може сприяти розвитку бізнесу…

- Я так не думаю. Можливо, навіть навпаки – такий статус може заважати.

- Ви сказали, що ваша робота в Ірпінській раді була продуктивною для міста. Конкретизуйте, що ви маєте на увазі?

Я готував спеціальний депутатський звіт за 5 років, він займає багато сторінок. Але можу коротко озвучити. Наприклад, місто отримало дошкільний навчальний заклад на 220 місць. І це не просто стіни. Ми здали в експлуатацію повноцінно обладнаний дитячий садок. Кожна ігрова кімната має індивідуальний авторський дизайн. У садку навіть працює соляна кімната. Це один з результатів моєї роботи, яким я пишаюся найбільше.

1

Крім цього, ми заасфальтували 5 вулиць, встановили нові зупинки громадського транспорту, оновили дитячі майданчики, надали допомогу людям, які опинилися в біді.

- Тобто наразі соціальна робота завершена, і ви будете займатися виключно бізнесом?

- Щоб займатися соціальною роботою, не обов’язково треба бути депутатом. Тому я не залишаю проєкти, які започаткував раніше. Наприклад, на базі рекреаційної зони «Криничка» планую створити парк здоров’я.

Крім цього, успішна робота будівельної групи «Синергія» означає зростання для багатьох суміжних компаній. Наприклад, ми підтримуємо українські підприємства. Один з найсвіжіших прикладів – наша співпраця з виробником теплових лічильників, який спеціально під наше замовлення провів випробування та сертифікацію нової лінійки товарів. Йдеться про ультразвуковий лічильник NIK 7071. Першу партію на 1000 одиниць вже замовлено. Ми також вели перемовини з турецькою компанією, але вирішили працювати саме з українським підприємством.

Тому «Синергія» – не просто будівництво. Це тисячі робочих місць, податки до бюджетів та інвестиції у суміжні галузі. Все разом – це покращення економічного клімату в регіоні та в країні в цілому. Я веду до того, що відсутність депутатського посвідчення не скасовує нашу щоденну пряму чи опосередковану соціальну роботу.

- Ви зараз багато говорити про успіх вашого бізнесу. Але цей рік у зв’язку з «коронакризою» не був успішним. Компанії рахують збитки, а не прибутки. Яка ситуація в «Синергії»?

- На щастя, для нас ця криза не стала небезпекою. До того ж, Будівельна група «Синергія» долучилася до реконструкції Ірпінської інфекційної лікарні, яка наразі приймає хворих на COVID-19 в регіоні. На цю благодійну допомогу ми виділили понад 800 тисяч гривень і виконали роботу в рекордні терміни – буквально за один місяць.

2

Крім цього, ми ні на день не зупиняли будівництво наших об’єктів та оперативно запровадили онлайн-офіс. Найбільші складнощі, з якими зіштовхнулася «Синергія» під час карантину, – це нестача робітників через транспортні обмеження. А також були деякі проблеми з постачанням будівельних матеріалів та у зв’язку з закритими державними установами.

3

- За рахунок чого «Синергія» встояла? Адже для багатьох будівельних компаній «коронакриза» стала, або ще стане, останньою у їхній історії.

- Так, 2020 рік для багатьох компаній став фатальним. В тому числі вірус випробував будівельні компанії на надійність. Ми цей іспит пройшли. Чому? Бо ми вкладаємо у це поняття реальні речі.

Перше – «Синергія» має власні активи та здійснює базове будівництво власним рахунком. Тільки це дозволяє за настання кризових ситуацій на ринку завершити початі об’єкти. Друге – ми маємо достатню кількість фінансового ресурсу, виробничі активи, власні матеріали. І третє – ми цінуємо репутацію нашої компанії та хочемо ще довго працювати на будівельному ринку. Ось і всі секрети (посміхається – ред.).

І щоб не бути голослівним нагадаю, що цього року в журналі «Новое Время» вийшов рейтинг найбільших забудовників Києва та області за кількістю зданих квартир. У цей кризовий рік будівельна група Синергія піднялася в рейтингу ще на 3 пункти. Ми на 10-му місці, здавши в експлуатацію 1495 квартир у 3-х житлових комплексах.

- То, можливо, саме час продати компанію на такому злеті та на Мальдіви (сміється – ред). Скільки коштує «Синергія»?

- То ж карантин! А якщо говорити серйозно, то на найближче майбутнє плануємо масштабувати та розвивати кілька напрямків: житлова нерухомість з новими концептами, як от “місто в місті”; стріт-рітейл; офісна та комерційна нерухомість.

До речі, для малого та середнього бізнесу в Ірпені відкривається багато можливостей. Ними варто скористатися поки у місті є достатньо привабливих ніш для підприємницької діяльності. «Синергія» пропонує комерційну нерухомість на вигідних умовах та в різних локаціях.

4

- Ігорю, ви так і не відповіли, в яку суму оцінюєте будівельну групу «Синергія».

- Ми не робили такої оцінки свідомо. Але відомо, що в періоди кризи іноземні інвестори шукають для покупки перспективні, але недооцінені на внутрішньому ринку компанії. Цього року до нас звернувся такий інвестор, він оцінив «Синергію» з наявними проєктами та земельним банком в 70 мільйонів доларів. Ми обмірковуємо цю пропозицію.

- І наостанок все ж запитаю – ви повернетеся в політику?

- Я би хотів сказати, що ні… (посміхається – ред.) Але краще не зарікатися.

- Дякую! Хороша вийшла розмова.

- І вам дякую!

ДОВІДКА

Будівельна група Синергія — це девелоперська компанія повного циклу, в складі якої є архітектурне бюро, відділи сервісу, продажів, постачання та власна обслуговуюча компанія.

«Синергія» проєктує та будує багатофункціональні житлові комплекси. Крім будівництва, компанія приділяє велику увагу інфраструктурі навколо будинків та розвиває місто. Зокрема, фінансує реконструкцію доріг, встановлення зупинок громадського транспорту, освітлення вулиць, допомагаємо робити благоустрій парків. «Синергія» будує дитячі садочки та школи, обладнує дитячі майданчики та ігрові зони.

2020 року Будівельна група Синергія посіла 10-е місце в Рейтингу найбільших забудовників-2020 від Новое время та ЛУН, а бренд Синергія був визнаний одним з найуспішніших серед ТОП-25 українських брендів за версією “Власть денег”.

А 2019 Будівельна група Синергія стала девелоперською компанією року в передмісті Києва в національному фестивалі Вибір року-2019 та V Eastern Europe Real Estate Project Awards 2019.

 

Джерело: ФОКУС
Поділитися:
Задати питання онлайн
Замовити зворотній дзвінок