Залишаємося на зв’язку попри відключення. Звертайтесь у Вайбер або Телеграм +380952227779
#Новини

Чому метраж квартири у новобудові після здачі може змінитися? Запитання-відповіді від спеціаліста Будівельної групи Синергія

 

Дуже часто наші інвестори стикаються з ситуацією, коли метраж квартири, зазначений в попередньому договорі, відрізняється від фактичного, який надає БТІ після здачі будинку в експлуатацію.

 

Сьогодні відповімо на популярні запитання з цього приводу. 

 

1. Звідки взялись додаткові метри?

Додаткові метри — це різниця між фактичною та проєктною площею. Вона утворюється через те, що на етапі проєктування неможливо з точністю до квадратних сантиметрів розрахувати, якою буде площа приміщень. 

Проєктну площу ми вказуємо під час проєктування будинку. А фактична виникає під час фізичного створення об’єкта. 

Коли будівництво завершене, працівники Бюро технічної інвентаризації роблять заміри безпосередньо тої площі, яку ми передамо людям в експлуатацію. Це відображається в технічному паспорті.

 

2. Чи може стати квартира менша?

Так, з однаковою ймовірністю площа квартири може стати як більше, так і менше.

 

3. З  якою площею я отримаю право власності?

Саме відповідно до фактичної площі об’єкт реєструється в реєстрі речових прав. І з моменту такої реєстрації виникає право власності на нього.

 

4. На скільки метрів найчастіше змінюється площа квартири?

Різниця може досягати 1,5-2  метри – це нормально. Це звичайна будівельна практика. Для цього ми включаємо можливість розбіжності  у попередній договір з клієнтами.

 

5. Якщо я не хочу сплачувати зайві метри

Право власності на квартиру фіксує фактичний метраж приміщення.

Тому доплата за додаткові метри чи повернення коштів за зменшені — є умовою для подальшого отримання права власності на нерухомість.

 

6. За якою ціною вноситься доплата?

Доплата за додаткові метри рахується згідно з вартістю квадратного метра, вказаного в попередньому договорі. Що значно менше поточної ціни.

Якщо у вас залишились уточнення з цього питання — наші менеджери відділу сервісу вам допоможуть. Звертайтеся за номером +38 (093) 170-23-70.

 

Поділитися:
Інші новини
Задати питання онлайн
Замовити зворотній дзвінок