#ЗМІ про нас

«Перевіряйте дозвільні документи забудовника і звертайте увагу на здані будинки компанії», — Ігор Оверко

 

Property Times:

Українці продовжують інвестувати в нерухомість на етапі будівництва. Однак це несе додаткові ризики для покупців — десятки житлових комплексів у столиці та передмістях не введені в експлуатацію протягом багатьох років. Експерт у галузі економіки та будівництва, генеральний директор будівельної групи «Синергія» нагадав, на які фактори потрібно звертати увагу, вкладаючи гроші в житлові чи комерційні площі. Про це він розповів в ефірі програми «Час: Online» на «5 каналі».

 

«Моя порада така — в першу чергу передивіться документи. Якщо будівельна компанія чи забудовник не дає можливості подивитися документи у відкритому доступі, зокрема у себе на сайті, це вже повинно вас насторожити. Зокрема йдеться про дозвіл на початок будівельних робіт, право власності на землю. І дуже важливо — технічні умови на проведення інженерних комунікацій. Бо ви ж розумієте, будинок без інженерії — це мертвий будинок. Далі у відкритих електронних реєстрах варто перевірити право власності на землю — чи співпадає воно з тим, що зазначено на сторінці компанії. А на сайті Державної архітектурної інспекції переконайтеся, чи дійсний дозвіл на старт будівельних робіт, чи вказана та сама ділянка. Якщо це співпадає, то маємо 50 відсотків гарантії, що все буде гаразд», — зазначив експерт.

Ігор Оверко також нагадав, що перед купівлею нерухомості не зайвим буде перевірити, чи компанія системно займається будівництвом, чи має позитивну історію здачі об’єктів в експлуатацію. «Потрібно переконатися, що компанія серйозна, чи є в неї портфель успішно зданих в експлуатацію будинків. І не кілька років тому, а, наприклад, минулого року. В такому випадку ми розуміємо, що компанія системно займається будівельним напрямком і ваша інвестиція буде надійною», — прокоментував Ігор Оверко.

Раніше експерт розповів про те, яким чином на будівельну галузь країни вплинула пандемія коронавірусу. Крім складних економічних викликів, ринок отримав і позитивні зрушення. Наприклад, карантинні заходи мотивували будівельну групу «Синергія» до активного використання онлайн-інструментів.

«Перше, необхідно було переходити на електронні способи ведення бізнесу. Мається на увазі робота з клієнтами, робота з архітектурними, інженерними, бухгалтерськими та іншими підрозділами. Тобто відбулася повна діджиталізація компанії. Друге стосується роботи з клієнтами. Ми швидкими темпами почали запроваджувати ідеї, які давно планували, але відкладали на майбутнє. А саме: онлайн-перегляди житлових комплексів, онлайн-перегляди квартир. Тобто людям не потрібно виходити з дому. Ми надали можливість нашим клієнтам дистанційно обирати житло, приймати рішення щодо покупки, в телефонному режимі консультуватися з менеджерами, а також комунікувати через „Zoom“ та інші зручні платформи», — пояснив Ігор Оверко.

Експерти прогнозують, що цього року нових пропозицій на первинному ринку житла стане менше. Крім цього, виросте вартість будівельних матеріалів. Тому ціни, відповідно, можуть зрости. Однак виростуть також надійність компаній та якість квадратних метрів.

 

Джерело: Property Times
Поділитися:
Задати питання онлайн
Замовити зворотній дзвінок