#Соціальна відповідальність

7 непростих місяців відновлення під час війни: які результати відбудови житлових комплексів Будівельної групи Синергія

 

На початку квітня, коли місто Ірпінь остаточно звільнили від російської окупації, керуюча компанія Синергія Сервіс спільно із мешканцями та забудовником, Будівельною групою Синергія, приступили до відновлення пошкоджень та руйнувань житла. Відбудова відбувалась в декілька етапів та триває й досі.

 

В перші тижні після звільнення міста, були відсутні всі комунікації: світло, вода, газ, тепло. Першочергово були забезпечені базові побутові потреби тих мешканців, які залишалися боронити свої домівки або повернулися в перші дня після звільнення Ірпеня. Йдеться про побутові генератори, біотуалети, необхідні електроінструменти, питну воду, ліхтарики тощо.

З перших днів квітня мешканці разом із працівниками керуючої компанії приступили до розбирання завалів, прибирання уламків цегли, вибитих вікон, згорілих автівок на подвір’ях комплексів. Водночас до кожного ЖК, який того потребував, привезли листи фанери та плівку, аби тимчасово ізолювати найкритичніші пошкодження: на даху, у вхідних групах, у квартирах, стінах будинку.

3

ЖК Синергія 2, м. Ірпінь

5

Тоді ж у квітні працівники керуючої компанії здійснили заміри всіх пошкоджених вікон у кожному ЖК та оформили дефектні акти. Їх передали до Ірпінської міської ради з метою подальшої заміни за державною програмою відновлення житла.

Наступним етапом стала експертиза пошкоджень внутрішніх та зовнішніх комунікацій та їх покрокове відновлення. Будинок за будинком відновили електропостачання, газо- та водопостачання у всіх ЖК. В ЖК Green Side були відновлені пошкоджені системи вентиляції, димовидалення та каналізування.

Подальші роботи із відбудови будинків виконувались по таких напрямках:

1. Дахи. Ті ділянки покрівель, в яких були влучання снарядів чи зсуви внаслідок вибухової хвилі, були розібрані. На їх місці заново укладені утеплювач, залита стяжка та укладена гідроізоляція. Крім того, відновили пошкоджені димоходи на вентиляційні канали на покрівлі: замінили пошкоджені вентиляційні блоки, відновили фасади цих конструкцій. Також на даху відновили пошкоджені елементи парапетів.

7

2. Фасади. В залежності від ступеня пошкодження та висотності будинків, відновлення фасадів відбувалось з допомогою будівельних колисок, будівельних лісів чи висотного спорядження, з яким працювали фасадники-верхолази. Деякі будинки потребували виконання всіх етапів відновлення фасаду: утеплення мінеральною ватою чи пінополістиролом в залежності від первинного матеріалу утеплення будинку, тинькування, оздоблення та фарбування. Деякі фасади потребували лише точкового відновлення. Станом на листопад 2022 залишилося відновити фасади лише в 3 будинках. Решта будинків, що мали пошкодження фасадів, вже відновлені. Це значить, що більшість мешканців матиме теплі будинки до зими, і основні джерела тепловтрат ізольовані. Кошти для відновлення фасадів будинків мешканці збирали на рахунки благодійного фонду, що був створений для кожного ЖК.

1

ЖК Синергія 2, м. Ірпінь

2

ЖК Синергія 2, м. Ірпінь

3. Вікна. Завдяки своєчасній роботі керуючої компанії та забудовника в частині замірів, оформлення заявок та їх супроводу в Ірпінській міській раді, вже 24 серпня перші будинки отримали нові безплатні вікна. Це стало можливо завдяки державній програмі відновлення вікон, яку координує Київська обласна військова адміністрація та Ірпінська міська рада. Програма діє за умови зруйнованих чи пошкоджених віконних конструкцій разом із рамами. За період її дії вікна отримали 41 будинок Будівельної групи Синергія, як для житлових квартир так і для комерційних приміщень та вхідних груп. Заміна пошкоджених вікон безпосередньо вплине на тепло у квартирах і будинку загалом, що допоможе уникнути значних тепловтрат.

1

4. Стіни квартир. В частині ЖК були повністю зруйновані чи згорілі внаслідок пожежі квартири. Для їх відновлення виконували роботи із демонтажу пошкоджених ділянок чи цілих стін, укріплення монолітних конструкцій, викладення із газоблоків чи цегли зовнішніх та внутрішніх стін. Більшу частину будівельних матеріалів для виконання цих робіт надавала Будівельна група Синергія: а саме, цеглу, газоблоки, опалубку, арматуру, вентиляційні блоки, димохідні труби, клей, будівельні суміші та супутні матеріали.

5. Інші конструктивні елементи: як от лоджії, балкони, холодні переходи, прибудови, вхідні групи, лінії блискавкозахисту, домофонія тощо.

6. Благоустрій. Були замінені елементи огорожі та хвіртки, відновлена тротуарна плитка, габіони, ліхтарі вуличного освітлення, полагоджені пошкоджені ділянки дитячих майданчиків, замінений рулонний газон, частина кущів та дерев, автоматичний полив.

3

Російський агресор завдав величезної шкоди житлу та оточенню наших мешканців. Та 7 місяців безупинної роботи керуючої компанії пліч-о-пліч із мешканцями та забудовником, дали свої результати: сьогодні всі будинки придатні до життя та готові зустрічати зиму.

Завдяки неабиякій згуртованості з перших днів деокупації до сьогодні вдалось зберегти та відбудувати домівки, щоб тисячі родин мали змогу повернутися додому.

Життя в комплексах з кожним днем стає більш жвавим: гучніше стає на майданчиках від дитячих ігор та сміху, відновлюють роботу старі заклади та відчиняються нові, мешканці адаптуються до нових реалій. Все це дає впевненість, що перемога близько та незабаром ми заживемо своє насичене життя в комфортному оточенні.

Поділитися:
Задати питання онлайн
Замовити зворотній дзвінок