#ЗМІ про нас

Експерт прогнозує зростання вартості житла на первинному ринку у столичному регіоні

 

Протягом найближчих 2-3 місяців спостерігатимуться тенденції до зростання вартості житла у Києві та столичному регіоні на 10-15% що зумовлено декількома факторами — читайте в матеріалі 3m2

 

Як зазначив генеральний директор Будівельної групи «Синергія» Ігор Оверко, кризові явища в економіці вже вплинули на зменшення обсягу пропозицій на первинному ринку житла і позначились на цінах: вартість квартир на первинному ринку за перше півріччя ц.р. зросла на 6,9% (Держстат) в цілому по Україні, а згідно з даними порталу ЛУН, у серпні середня вартість в житлових комплексах Києва підвищилась ще майже на 5,2%. Тенденція здорожчання зберігатиметься, оскільки на ринок тиснуть декілька факторів.

1

ЖК Green Side, м. Ірпінь

На ціноутворення у новобудовах впливає, по-перше, ріст вартості матеріалів за рахунок скорочення їх виробництва і утворення дефіциту: собівартість будматеріалів вже зросла, зокрема, металу — на 22%, мінеральної вати — на 15%, газобетону — на 11%, збільшуються витрати на транспорт — в цілому на 15%, підвищуються заробітні плати, і ці зростаючі показники вже закладаються у майбутні проєкти новобудов.

По-друге, на ціноутворення найближчим часом впливатиме підвищення курсу долара та пришвидшення інфляції — це загальна макроекономічна складова. Прискорюються темпи інфляції і як наслідок — маємо відповідні очікування щодо вартості імпорту, в тому числі будівельних матеріалів, їх частка в собівартості житла доволі значна.

По-третє, на ринок тиснуть такі негативні фактори як ситуація навколо компанії «Укрбуд» та банку «Аркада», і особливо це стосується київських забудов, помітна недовіра інвесторів, негативні очікування щодо того, хто із забудовників може стати наступним.

Експерт переконаний, що в цілому ситуація в Київській області є спокійнішою, менше піддається ризикам щодо ціноутворення, проте і в заміській нерухомості триватиме подорожчання. У передмісті столиці у серпні ціни на новобудови коливалися в залежності від локації: в Ірпені ціни підвищились на 6,5%, у Бучі — на 4,9%, у Білогородці —  на 6,8% (дані ЛУН).

Матиме значення і підвищений попит на нерухомість у столичному регіоні, при цьому частина потенційних споживачів переорієнтуються зі спальних районів Києва на придбання житла у передмісті. На користь такого рішення впливає стрімкий розвиток заміської інфраструктури, можливість обрати екологічно безпечний район проживання за відносно невелику вартість якісного приміського житла, зазначив І. Оверко.

Наприклад, сучасний житловий комплекс City Park, побудований з усіма перевагами життя за містом, комфортною доступністю столиці, будинки зведені з якісних екологічних матеріалів у престижній локації Ірпеня в оточенні парку та соснового лісу. Розвинена міська інфраструктура: дитячі садочки, школи, магазини, кафе, ресторани, заклади сфери обслуговування, спортклуби та інше. Споживачі вже відчули переваги заміського життя у комфортабельних новобудовах, і попит на них поступово зростає. Так, БГ «Синергія» активно зводить другу чергу ЖК City Park. Як зауважує І. Оверко, найвигіднішою є інвестиція у житло в столичному регіоні на етапі будівництва — його вартість на 50% нижча від нерухомості, що введена в експлуатацію.

2

ЖК City Park, м. Ірпінь

Довідка:

БГ «Синергія» — один із надійних забудовників у Київській області, де вже зараз можна придбати введене в експлуатацію житло в ЖК Green Side, ЖК «Синергія 3+», ЖК City Park. 

 
Джерело: 3m2
Поділитися:
Задати питання онлайн
Замовити зворотній дзвінок